Ve čtvrtek 23. dubna se naši předškoláci vydali na náměstí republiky, kde probíhal pestrý program ke Dni Země. Čekalo je celé dopoledne plné úkolů, pohybu a objevování toho, jak můžeme chránit naši planetu.
Děti si prošly různá stanoviště zaměřená na ekologii, dozvěděly se zajímavosti o přírodě a o tom, jak se k ní chovat zodpovědně. Nechyběly ani pohybové aktivity, agility prvky a velkým zážitkem byl kontakt s koňmi.
Zajímavou součástí programu byla také přednáška u městské policie, kde se děti dozvěděly, jak správně pečovat o kola a jak funguje jejich označení proti krádeži. I takové praktické informace si našly své místo v programu.
Součástí dopoledne byla také tematická hra „Záchrana planety“, při které děti plnily úkoly a učily se, jak mohou i ony samy přispět k ochraně životního prostředí.
Celé dopoledne se neslo v aktivním duchu, děti byly nadšené, zapojené a odnesly si spoustu nových poznatků i zážitků.